VIDEO/ Ja si u arrestua sot nga civilët e Ramës, kreu i FRPD pas protestës

VIDEO/ Ja si u arrestua sot nga civilët e Ramës, kreu i FRPD pas protestës

16:52, 19/08/2019
A+ Aa A-

Pamje të reja zbulohen nga arrestimi i sotëm i Arvid Bushatit, kreut të FRPD-së në Shkodër, menjëherë pas kostituimit të paligjshëm të Këshillit Bashkiak në këtë qytet.

Siç shikohet edhe nga pamjet filmike, Bushati është arrestuar nga persona civilë, të cilët nuk mbajnë shenja identifikuese të Policisë së Shtetit.

Ndërkohë që pranë tij në momentin e ndalimit ka qenë edhe ish-deputeti demokrat Bardh Spahia.

Ndalimi i Bushatit është denoncuar edhe nga ish-kryeministri Berisha që shkruan

‘Ky është momenti kur kriminelë dhe narkopolicë banditë arrestojne me motive të mirëfillta politike kryetarin e FRPD Shkodër, Arvid Bushati dhe debatojnë si horra me ish-deputetin Bardh Spahia!Rama ik! Fitore! Sb’-shkruan Berisha

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz19/08/2019 18:27

Ketu ne ket vend ku sundon mafia e Edver Taqi Mutacakut, nuk ka ngel rrug tjeter perveç armeve. Populli duhet te kapi armet dhe ti japi pergjigjen e merituar banditeve te Edver Taqi Bythqimit! Rruge tjeter nuk ka, banditet shporren vetem me arme, perndryshe Edver Taqi Erdomuti do sundoje derisa vdekja ta çoje ne esfel!

Shqiptari19/08/2019 17:20

A e kuptove te pakten tani, Dr. Berisha, se cfare gabimi ke bere ne 1992, kur PD erdhi ne pushtet? Pse nuk e vendose ligjin anti-komunist sic veproi SHBA? Rri gjithe diten dhe gjithe naten tani ne FB duke dhene lajmet nga SB se cfare po na bejne komunistet qe t'i as nuk guxove t'i prekje dhe jo me ti denoje per krimet qe i bene shqiptareve per 45 vite. Ata sot jane bere me te fuqishem se kurre! Fal teje qe i neglizhove dhe i tolerove!

Shto koment

Denonco