Pas Messit dhe Suarezit, dëmtohet tjetër sulmues i Barcelonës. Mungon...

Pas Messit dhe Suarezit, dëmtohet tjetër sulmues i Barcelonës. Mungon...

23:48, 19/08/2019

Ousmane Dembele i është bashkuar Lionel Messit dhe Luis Suarezit në listën e dëmtimeve të Barcelona.

Klubi katalanas thotë të hënën se Dembele ka një dëmtim të muskujve të kofshës së majtë dhe pritet të jetë jashtë fushave të blertave për 5 javë.

Kjo është pengesa e radhës për francez që po vinte nga një sezon të përshkruar nga lëndimet.

Messi u lëndua në stërvitjet parasezonale dhe nuk luajti në Bilbao, ndërsa Suarez pësoi frakturë në këmbë gjatë ndeshjes hapëse në La Liga.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco