Shkodra’s mayor-elect Valdrin Pjetri steps down

Shkodra’s mayor-elect Valdrin Pjetri steps down

16:14, 15/08/2019

The newly elected mayor of Shkodra Valdrin Pjetri has announced the resignation in the wake of the publication of documents proving his conviction in Italy and the following expulsion from the country on the grounds of drugs traffic.

Pjetri was elected on June 30 in the one-party elections, boycotted by the Albanian opposition.

“In the recent days I have seen myself in the middle of a media storm where the allegations and gossip occupied the place of the facts and truth”, Pjetri wrote on his resignation statement.

“A banal incident that took place among my fellow students, in which I held neither blame nor responsibility and had not seen as important, 17 years ago when I was 20, was taken out of the context and around it were made accusations beyond any moral and humane scruple”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

eri_elb15/08/2019 22:03

E cvete komedia rilindja!!! 1koment me i bukur se tjetri hahaha,,,,,1pyetje per kte pjetrin ti the te presim te verteten kush eshte e verteta???Një ngjarje krejt banale e ndodhur në mes të shokëve të mi bashkëstudent???kte do na thoje??ik ere qumeshtor pi cice te mami se na hape barkun.....rrot k...

Shqiptari15/08/2019 17:31

Sa gjynah qe Shkodra humbi Prof. Dr. Pjetrin, nje nga "ikonat" e lirise, demokracise, kultures dhe moralit qytetar qe kullat dhe sarajet e krimit nuk i ngriti ne Shkoder por ne Tirane. Mos u merzit, Edi Rama do te gjej perseri, nje kriminel tjeter, por qe te mos ia gjej dot PD-ja te zezat e te kaluares se tij. Kur e dije qe ishe i dhjere, mos u merrshe me politike!

e verteta15/08/2019 17:04

Ajo që nuk mund ta kuptojë askush, është fakti se përse mendon Pjetri që Shkodra e meritonte të drejtohej prej tij ? Vërtetetë që në moshën 20 vjeçare dikush edhe mund të gabojë e të bëjë veprime të pa ligjëshme, e kjo nuk ka sepse të shërbejë si penalitet për gjithë jetën, por derisa ka një ligj të dekriminalizimit për të përzgjedhurit, që duhet ta deklarojnë fajin e tyre qoftë edhe në rini, nëse nuk e ke bërë këtë, ke mashtruar.

socialist15/08/2019 17:04

te besojme qe eshte nje histori banale dhe qe jane dite te veshtira per ty dhe familjen tende! Por te pakten ti ke dicka per te cilen te thuash mu be shkak edhe pse nuk e meriton, por ka nder je socialiste qe jemi hedhur ne rruge pa bere asgje dhe po e vuajme pa na pyet njeri si ndihemi! Suksese me tej se jeta as fillon dhe as mbaron me Partine Socialiste

Lali15/08/2019 17:01

Sa here qe ju dalin pislleqet dhe denimet te gjithe pjellat e sektit ridhjerje kane nje fjali standarte "ka dale gjithshka jashte konektstit.....". Keta qelbesira te kujtojne filmat kur burri e kap gruan ne flagrance dhe pa breke dhe ky/kjo baxhelle perdorin shprehjen " shpirt nuk eshte ashtu si mendon ti.....". Ah rrace muti qe jeni ju vemjet dhe kriminelet e sektit te qelbur mavi.....

Daku15/08/2019 16:49

Po ctu desh politik ere Llazi! E krruani me kallam.

ylli15/08/2019 16:18

Bravo z.Pjetri mund te jesh i lare ne kete histori por nuk te sherbente ai mandat besoj do dalesh me i fituar. Ne fund te fundit jemi njerez me aspirata .......

Shto koment

Denonco