EXCLUSIVE/ Premier Edi Rama’s national security adviser is a Russian spy

EXCLUSIVE/ Premier Edi Rama’s national security adviser is a Russian spy

15:02, 14/06/2019

Albanian intelligence services have been informed by their foreign partners of possible links and collusion of Premier Edi Rama’s security adviser General Maksim Malaj with Russian intelligence. It is suspected Malaj has shared classified information related to the Inter-Institutional Maritime Operational Center (QNOD), including the itineraries of NATO vessels.

General Malaj, former Chief of the General Staff of the Armed Forces, later chief of QNOD and then Prefect of the Elbasan county, currently is Premier Rama’s adviser for the national security.

It is understood Albanian intelligence services and their international partners have wiretapped conversations held mostly at the Dreri restaurant in Tirana, in the park of the Artificial Lake.

The intelligent services report Malaj has been rewarded with gifts and money for his services, adding the former Albanian Minister of Defense Mimi Kodheli is in the know of the General Malaj’s spy affair.

The question is whether the Albanian Prime Minister has information about the negative reports by the partner services on his national security adviser and if the former minister Kodheli informed him.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku15/06/2019 17:27

O miku im "D"! Për hir të së vërtetës duhet të sqaroj që Kristaq Rama nuk ka qenë askurrë ndonjëherë bjellogardist (garda e bardhë, mbrojtësit e Carit, armiqtë e Leninit dhe e revolucionit). Kristsqi ka qenë gatdist i kuq, ??????? ??????? krasnaya gvardiya. Edvini është pinjoll i Kristaqit dhe i Anetës të Barba Spiro Kolekës.

Kadriu 14/06/2019 20:25

Pse vetem ky? ne ministri te jashtme ka disa diplomate te shkolluar ne rusi, te cilet ec e meri vesh se kujt i sherbejne, vetem KGB apo disa sherbimeve?

D14/06/2019 20:13

Harruat qe Rama pinjoll bjellogardist eshte

D14/06/2019 20:10

Harruat qe Rama pinjoll bjellogardist eshte

Emigranti14/06/2019 18:43

Hiqjani atij shkerllate simbolet tona kombetare.

Emigranti14/06/2019 18:43

Hiqjani atij shkerllate simbolet tona kombetare.

Daj Jaku14/06/2019 17:42

Sa i poshtër paska qenë ky Lulzim Basha, i sponsorizuar nga rusët, i bolelobuar nga rusët, bile edhe këshilltarin e paska spiun rus, këtë stalinin barkderr Maksimka Malaj Gorkaja. Mirë ja bëre o E Drama që don me e arrestu këtë spiun rus. Përse nuk merr shembull nga ty ai Luli? Ti u bolelobove tek Obamba nga një gjysëm/gjasme pederast duke u paraqitur edhe vetë si pederast, madje i shpëtove burgut për lobim të jashtligjshëm sepse në burg u fut ai pederasti. Sepse ti o E Drama je mësuar të ulesh në karriget me gozhda pa tu futur gozhdat në bythë, sepse ti ulesh mbi gozhda me bythën e tjetrit. Kështu ke bërë tërë jetën. Kur përmbyte Tiranën me hapjen e digës së liqenit, gozhdat në bythë i hëngri Gonxhja, për kanabizimin gozhdat i hëngri Tahiri, për skandalin e Astirit i hëngri Damiani..... Çun i mirë ky Luli, por i trashë, nuk mëson nga ty që ja fut në bythë të gjithëve që ke rrotull për të shpëtuar sumën tënde. Por mos harro se katruvja shkon 100 herë te burimi dhe një herë thyhet. Katruvja jote u thye këtë herë, prandaj bëj gati bythën o E Drama.

Gramoz14/06/2019 15:10

A e di Edveri?! Posi nuk e di! Sekti antikombetar i Ridhjerjes mafjozo-komuniste eshte plot me Bolshevike, çka per tu çuditur? Eshte haleja 78vjeçare e themeluar nga serbet!!!

Shto koment

Denonco