PD kombinat, 141 ditë në mbështeteje të banorëve të Unazës

PD kombinat, 141 ditë në mbështeteje të banorëve të Unazës

09:04, 25/03/2019

Po bëhen gati 5 muaj që banorët e unazës janë në protestë për të mbrojtur shtëpitë e tyrë nga prishja si pasojë e një projekti fund e krye korruptiv.

141 ditë protestë e përditëshme e këtyre banorëve të cilët nuk u mposhten as nga policia e dhuna e saj as nga metodat e ndryshme të korruptimit të stilit Veliaj -Rama dhe as nga moti herë me shi e herë i ftohtë për të mbrojtur shtëpitë e tyre, djersen e tyre.

Në mbështetje të tyre si thuajse çdo ditë ishin të pranishëm edhe ish-deputetët e PD-së dhe LSI-së.

Por në mënyrë të veçantë drejtuest lokalë të këtyrë forcave politike. Na krah të këtyre banorëve kanë qenë drejtuesit e degës së PD kombinat dhe anëtarët dhe simpatizantët e kësja force politike.

Kreu i demokratëve të kombinatit Dashnor Visha thotë për SYRI.Net se “mbështetja është shtuar nga ditë në ditë, dhe do të vazhdojmë të jemi pranë këtyrë banorëve pasi protesta e tyre është e drejtë sublime”. “Një projekt korruptiv kërkon tu marrë atyre jetën, banesen dhe pasurinë e fëmive të tyre” shprehet Visha.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco