FOTO/ 'I infiltruari' i Policisë shfaqet edhe në protestën para Parlamenti

FOTO/ 'I infiltruari' i Policisë shfaqet edhe në protestën para Parlamenti

21:24, 03/03/2019

Zgjerohet skandali!

Pas publikimit të fotove ku shfaqej një person i dyshuar si i infiltruar i Policisë së Shtetit për të shkaktuar trazira gjatë protestës së opozitës më 16 shkurt para Kryeministrisë, Portali Syri.net publikon foto të tjera ku i njëjti person shfaqet edhe në protestën e fundit para godinës së Parlamentit.

Skandal shtetëror! Personi me xhup të kuq ishte i infiltruar nga policia

Siç mund të shihet fare qartë në fotot e mëposhtme, bëhet fjalë për të njëjtin person, që edhe në këtë protestë shfaqet me të njëjtën veshje si më 16 shkurt.

“Sipas burimeve konfidenciale nga brenda policisë, na behet e ditur se, në grupin që godiste derën e kryeministrisë midis protestuesve, në protestën e 16 shkurtit, një individ i veshur me xhup të kuq ka qenë i infiltruar i Policisë, civil. Dyshohet se vetë policia ka orientuar dhunën drejt derës së kryeministrisë për të justifikuar goditjen e turmës me gaz toksik”, do deklaronte më herët anëtari i Kryesisë së PD-së, Kreshnik Çollaku.

Dy raste që implikojnë rëndë Policinë e Shtetit dhe ministrin e brendshëm Sandër Lleshaj, të cilët deri tani kanë zgjedhur të heshtin...

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

HOMORA05/03/2019 23:03

korbat e zinj kane ngulur thonjte e tyre mbi kocken e kalbur shqiperi,mbi mishin e kermuar dhe te mbushur plot vemie te saj,korbat e zinj nen himnin e tyre çjerres po çjerrin edhe piklat dhe grimcat e mykura te Kadavres populli shqipetar.Korbat e zinj ison ja mbajne kenges se tyre ogurzeze me nje vullnet,me nje instikt,me nje verbesi joshese dhe me nje lubi lugatore,si e si te transformoje shqiperine ne nje germadhe te tmereshme,te pa jetueshme nga ulurimat dhe klithmat e dhimbies qe leshojne hijet e shpirterave te renuar nen xhizmen padrejtesi.Ta transformojne shqiperine ne nje shkretetire ku hijet e drobitura te enden pa rreshtur ne kerkimin e identitetit e drejta ne gerrihmat e tyre te rjedhura ne tortura varferie totale jetesore,e nen valet e tufave te korbave qe londrojne mbi kokat e tyre,nen e hijet e kraheve te tyre populli i lebetitur te kerkoje vajtueshem nje copez meshire.Korbat krenare e gjoks fryre kendojne e mbi kadavren shqiperi vallezojne,hahengu tyre ska te sosur aq sa edhe vete ferri eshte i pa persosur nga xheloizia dhe cmirezia e pa ngopur qe i ndez kjo turme gorbash mjerane qe mbi kadavren shqiperi sqepin lane.Ah korbat e zinj qe shohin pavdekesin e tyre mbi grahmat e fundit shqiperi e gjynjezuar dhe e rrenuar pertej e pertej te çdo themeli,shqiperi qe si ka ngel as palce et as gjak,shqiperi qe ska te moçem me e prit ne prag,shqiperi qe ska te rinj me e ngrof ne çanak,shqiperi qe ska moshe madhore me e mar si mema fmin prej dore.korbat qe himnezuan murret e territ mendojne se do luajne me flaket e ferrit ashtu siç luajne me shpresen e nderit e mbi shqiperin leshuan glasen e te ndjerit.Ah korbat faqezinj se dijn,qe diten kur vjen e te therret axheli ska me mundesi te thuash prit,sepse tek ferri ska as drit e as prit,por ka ça ke bere ne jeten e perkoheshme paguaj tashme ne jeten e perhershme.E ska ferr me te eger se sa turpi.Ndaj dhe korbat ogurzinj skane as din e imon e as nder et ndershmeri qe jetes ti bejne balle me burreri.Eh e mjera Shqiperi nga korbat e zaptuar prej urise se tyre te verbuar gllaberuar,eh Populli shqipetar i marruar nga idiosia e te marreve e roberuar.ZGJOHUNI sa s'eshte VONE!!!

HOMORA05/03/2019 19:35

korbat e zinj kane ngulur thonjte e tyre mbi kocken e kalbur shqiperi,mbi mishin e kermuar dhe te mbushur plot vemie te saj,korbat e zinj nen himnin e tyre çjerres po çjerrin edhe piklat dhe grimcat e mykura te Kadavres populli shqipetar.Korbat e zinj ison ja mbajne kenges se tyre ogurzeze me nje vullnet,me nje instikt,me nje verbesi joshese dhe me nje lubi lugatore,si e si te transformoje shqiperine ne nje germadhe te tmereshme,te pa jetueshme nga ulurimat dhe klithmat e dhimbies qe leshojne hijet e shpirterave te renuar nen xhizmen padrejtesi.Ta transformojne shqiperine ne nje shkretetire ku hijet e drobitura te enden pa rreshtur ne kerkimin e identitetit e drejta ne gerrihmat e tyre te rjedhura ne tortura varferie totale jetesore,e nen valet e tufave te korbave qe londrojne mbi kokat e tyre,nen e hijet e kraheve te tyre populli i lebetitur te kerkoje vajtueshem nje copez meshire.Korbat krenare e gjoks fryre kendojne e mbi kadavren shqiperi vallezojne,hahengu tyre ska te sosur aq sa edhe vete ferri eshte i pa persosur nga xheloizia dhe cmirezia e pa ngopur qe i ndez kjo turme gorbash mjerane qe mbi kadavren shqiperi sqepin lane.Ah korbat e zinj qe shohin pavdekesin e tyre mbi grahmat e fundit shqiperi e gjynjezuar dhe e rrenuar pertej e pertej te çdo themeli,shqiperi qe si ka ngel as palce et as gjak,shqiperi qe ska te moçem me e prit ne prag,shqiperi qe ska te rinj me e ngrof ne çanak,shqiperi qe ska moshe madhore me e mar si mema fmin prej dore.korbat qe himnezuan murret e territ mendojne se do luajne me flaket e ferrit ashtu siç luajne me shpresen e nderit e mbi shqiperin leshuan glasen e te ndjerit.Ah korbat faqezinj se dijn,qe diten kur vjen e te therret axheli ska me mundesi te thuash prit,sepse tek ferri ska as drit e as prit,por ka ça ke bere ne jeten e perkoheshme paguaj tashme ne jeten e perhershme.E ska ferr me te eger se sa turpi.Ndaj dhe korbat ogurzinj skane as din e imon e as nder et ndershmeri qe jetes ti bejne balle me burreri.Eh e mjera Shqiperi nga korbat e zaptuar prej urise se tyre te verbuar gllaberuar,eh Populli shqipetar i marruar nga idiosia e te marreve e roberuar.ZGJOHUNI sa s'eshte VONE!!!

HOMORA05/03/2019 17:55

korbat e zinj kane ngulur thonjte e tyre mbi kocken e kalbur shqiperi,mbi mishin e kermuar dhe te mbushur plot vemie te saj,korbat e zinj nen himnin e tyre çjerres po çjerrin edhe piklat dhe grimcat e mykura te Kadavres populli shqipetar.Korbat e zinj ison ja mbajne kenges se tyre ogurzeze me nje vullnet,me nje instikt,me nje verbesi joshese dhe me nje lubi lugatore,si e si te transformoje shqiperine ne nje germadhe te tmereshme,te pa jetueshme nga ulurimat dhe klithmat e dhimbies qe leshojne hijet e shpirterave te renuar nen xhizmen padrejtesi.Ta transformojne shqiperine ne nje shkretetire ku hijet e drobitura te enden pa rreshtur ne kerkimin e identitetit e drejta ne gerrihmat e tyre te rjedhura ne tortura varferie totale jetesore,e nen valet e tufave te korbave qe londrojne mbi kokat e tyre,nen e hijet e kraheve te tyre populli i lebetitur te kerkoje vajtueshem nje copez meshire.Korbat krenare e gjoks fryre kendojne e mbi kadavren shqiperi vallezojne,hahengu tyre ska te sosur aq sa edhe vete ferri eshte i pa persosur nga xheloizia dhe cmirezia e pa ngopur qe i ndez kjo turme gorbash mjerane qe mbi kadavren shqiperi sqepin lane.Ah korbat e zinj qe shohin pavdekesin e tyre mbi grahmat e fundit shqiperi e gjynjezuar dhe e rrenuar pertej e pertej te çdo themeli,shqiperi qe si ka ngel as palce et as gjak,shqiperi qe ska te moçem me e prit ne prag,shqiperi qe ska te rinj me e ngrof ne çanak,shqiperi qe ska moshe madhore me e mar si mema fmin prej dore.korbat qe himnezuan murret e territ mendojne se do luajne me flaket e ferrit ashtu siç luajne me shpresen e nderit e mbi shqiperin leshuan glasen e te ndjerit.Ah korbat faqezinj se dijn,qe diten kur vjen e te therret axheli ska me mundesi te thuash prit,sepse tek ferri ska as drit e as prit,por ka ça ke bere ne jeten e perkoheshme paguaj tashme ne jeten e perhershme.E ska ferr me te eger se sa turpi.Ndaj dhe korbat ogurzinj skane as din e imon e as nder et ndershmeri qe jetes ti bejne balle me burreri.Eh e mjera Shqiperi nga korbat e zaptuar prej urise se tyre te verbuar gllaberuar,eh Populli shqipetar i marruar nga idiosia e te marreve e roberuar.ZGJOHUNI sa s'eshte VONE!!!

Edi05/03/2019 15:32

Shqiperia u mallkua per 47 vjet (1944-1991) dhe fatkeqsisht pasojat do jene edhe po aq vjet te tjera. Nuk eshte thjesht fjala komunist sepse ka patur plot te ndershem dhe qe kane kontribuar shume ne te shkuaren dhe qe Edi Rama donte t'i varte ne shtylle nje nga nje. Problemi eshte per ata te ashtuquajtur komuniste qe shfrytezuan sistemin e qe vazhdojne te perfitojne edhe sot dhe hiqen sikur po lene kockat per Shqiperine e Shqiptaret, nderkohe qe vjedhin, mashtrojne, manipulojne dhe bejne te gjitha te zezat e mundshme per te mbajtur pushtetin. Shqiptaret duhet te dalin nga kllapia, te kuptojne se cfare po ndodh dhe te bejne gjene e duhur. Ndryshe, 47 vjeteshi do dyfishohet...

shkelqimi04/03/2019 07:27

intrigat spaskan fund ne kete vend, hajde merre vesh se kush eshte ky tani e i kujt eshte, mjere populli!

cak-cak04/03/2019 00:33

Organizatorët e protestës duhet të bëjnë kujdes e të kujtojnë fjalët e të ndjerit Pjetër Arbnori se këta nuk janë socialistë po specialistë për dredhira. Pa qenë nevoja që të publikohen menjëherë, këta provokatorë të llojit të ish sigurimit, të ndiqen, demaskohen e fotografohen duke i identifikuar me emra, e mandej të publikohen jo vetëm në mediat vendëse, por edhe në mediat e huaja.

Leka 03/03/2019 21:41

Do të ishte mirë që ky lajm të dërgohet nesër në të gjitha ambasadat EU dhe SHBA në Tiranë

Shto koment

Denonco