Skandal shtetëror! Personi me xhup të kuq ishte i infiltruar nga policia

Skandal shtetëror! Personi me xhup të kuq ishte i infiltruar nga policia

16:52, 03/03/2019

Kreshnik Çollaku ka deklaruar se personi që goditi derën e Kryeministrisë në protestën e 16 shkurtit, ishte i infiltruar nga policia.

Çollaku shprehet se ka informacione konfidenciale nga policia, se personi i veshur me xhup të kuq, kan qenë  polic civil. Sipas Çollakut policia ka infiltruar këtë person për të orientuar dhunën drejt Kryeministrisë, me qëllim justifikimin e gazit toksik të hedhur në drejtim të turmës.

Reagimi i plotë i anëtarit të Kryesisë së PD:

Sipas burimeve konfidenciale nga brenda policise na behet e ditur se ne grupin qe godiste deren e kryeministrise midis protestuesve,ne protesten e 16 shkurtit,nje individ i veshur me xhup te kuq ka qene i infiltruar i Policise civil.

Dyshohet se vete policia ka orientuar dhunen drejt deres te kryeministrise per te justifikuar goditjen e turmes me gaz toksik.

Kerkohen foto e nje infividi me xhup te kuq qe godet deren e kryeministrise,polic civil i infiltruar. Ftoj gazetare te pavarur e profesioniste te hetojne ne kete skandal shteteror te paprecedente.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Hekuran 03/03/2019 21:49

Siq duket bashkë me gazin helmues nga serbia kanë marrë edhe doracakun me udhëzime të shtypjes dhe masakrimit të shqiptarëve në Kosovë gjatë kohës së Jugosllavisë

Shto koment

Denonco