VIDEO-FOTO/ Panik në qeveri, Protestuesit i turren Klosit për ta ‘arrestuar’

VIDEO-FOTO/ Panik në qeveri, Protestuesit i turren Klosit për ta ‘arrestuar’

16:53, 26/02/2019

Qeveria eshte ne panik. Protestuesit kane tentuar te 'arrestojne' ministrin Blendi Klosi, ndersa ai u ka ikur nga duart.

Në kundërpërgjigje për seancën e jashtëzakonshme të thërritur nga ana e mazhorancës në Kuvend, opozita kanë thërritur një protestë për në orën 17:00.

Pak minuta para fillimit të saj ka patur edhe një incident.

Në momentin kur protestuesit po i drejtoheshin Parlamentit, deputeti dhe ministri i Mjedisit Blendi Klosi është futur mes tyre në formë provokimi, por përgjigja e qytetarëve ishte e menjëhershme.

Fotot nga LSA

U desh ndërhyrja e forcave të policisë për të qetësuar situatën.

Shihni videon e mëposhtme

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco