Basha takim lamtumire me Donald Lu: Krenarë për miqësinë me SHBA

Basha takim lamtumire me Donald Lu: Krenarë për miqësinë me SHBA

13:26, 14/09/2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pershendetur mardhënjet e shkëlqyera të PD me SHBA pas një takimi lamtumire me Donald Lu dhe një takimi mirseardhje me Zv/Ambasadoren Leyla Moses-Ones.

Ja shenimi i plotë në Tëiter i kreut të PD Basha:
 
Takim lamtumire me ambasadorin Donald Lu dhe mirëseardhje me zv. Ambasadoren Leyla Moses-Ones. PD krenare për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA, partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arber15/09/2018 03:16

Cfare hipokrizie. Me kujton Enverin me thirrjet "Mikja e madhe e Shqiperise Jugusllavia e Mareshalit Tito", pastaj "Miku i madh Bashkimi Sovjetik", pastaj "Mikja e madhe Kina komuniste". Tani eshte avazi ShBA mik strategjik. Se per cfare arsye shteti me i fuqishem ne bote do te beje mik nje vend reckaman, me fukarai, me i mjeri, me cilesine e ulet njerezore qe permendet ne bote per bandat e krimit, drogaxhinj, hajdute shtepish, prostituta e kodoshe prostitutash, ku vret njerezit jane aq kafshe sa i shkojne ne plumb e shfarosin familjet e veta dhe qe prodhon vetem hashish, hajde gjeje.

Shto koment