EKSKLUZIVE/ Taulant Balla vodhi plot 8 karta votimi nga opozita, zgjedhja e kryeprokurores Marku e pavlefshme

EKSKLUZIVE/ Taulant Balla vodhi plot 8 karta votimi nga opozita, zgjedhja e kryeprokurores Marku e pavlefshme

14:42, 18/12/2017

Pas zbulimit të skandalit brenda sallës së parlamentit, ku Taulant Balla është kapur duke vjedhur një kartë elektronike votimi nga radhët e opozitës, SYRI.net sjell detaje edhe më tronditëse.

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla nuk ka vjedhur vetëm një kartë nga tavolinat e opozitës ndërkohë që deputetët e saj ishin grumbulluar pranë podiumit ku qëndron qeveria, por plot 8-të të tilla.

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme  morri 69 vota, por vetëm nga faktet e zbuluara deri më tani, atë e kanë votuar vetëm 61 deputetë të PS-së.

Pavarësisht nga kjo, akti i rëndë i deputetit Balla e bën procesin e votimit të  Arta Markut në këtë pozicion të rëndësishëm, krejtësisht të pavlefshëm.

Kjo pasi kartat elektronike janë si kartat 'ID' dhe pas votimit rezulton emri i deputetëve të opozitës, të cilët në ato momente gjendjeshin pranë foltores.

Njëkohësisht akti i vjedhjes së kartave elektronike nga ana e Taulant Balla përbën, edhe një vepër penale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Berti19/12/2017 19:32

Aktualisht jemi ne diktature dhe pasojat do te jene ne te gjitha aspektet.NGA ana ekonomike vendi do te varferohet me shume se do te largohen firmat e huaja SEPSE me nje shtet qe nuk zbatohet kushtetuta dhe shkelet ajo nuk ka asnje garanci dhe nuk hedh asnje cent ne vendin tone .Duke mos pasur investime do te ulen rrogat e administrates dhe bizneset do te jene drejt rrenimit sepse Fuqia blerese do te jete e ulet sepse nuk ka leke dhe nje pjese e popullsise eshte e larguar dhe ekonomia do te shkoje drejte gremines dhe dhunes .Do te arrestoje kundershtare politike prokurore gjykates me qellim friksimin e popullsise pra kemi te bejme me nje shkatrim te shqiptareve ne te gjitha aspektet por per te gjitha keto fajet I kane vete shqiptaret .Thote ZOTI NE KURANIN FAMELARTE NUK E NDRYSHOJE GJENDJEN E NJE POPULLI PO NUK NDRYSHUAT GJENDJEN VETE JU.NJE POPULL QE ESHTE INDEFERENTE ESHTE I DESTINUAR TE SHKATROHET.PRA KETO UDHEHEQES JANE PREJ NESH .E VETMJA ZGJIDHJE ESHTE TE NDRYSHOJME VETET TONA SA ME SHPEJT QE TE NDRYSHOJME GJENDJEN E VENDIT.

Redi 19/12/2017 18:53

Kete popull r mallkoi Zoti ne 1944 qe perzuri italo-gjermanet dhe pruri ne pushtet shejtanet (komunistet)rraca me e ndyr qe ka pare njerezimi.

Leka 19/12/2017 10:48

Kaq të nëpërkëmbur nuk do ishim edhe greku e serbi të na pushtonin. Mjerë ky popull

Syri19/12/2017 08:43

Shikojeni mire ju nderkombetaret. Shihe pak Z. LU. Keto jane standartet qe mbeshtesni ju. Ku eshte standarti i vjedhjes te kartes sy per syri o Diplomat... Keni Ndergjegje... ? Po pergjegjesi keni apo jo?.. Cfare do te thote kjo. Si mundet nje deputet Idiot te marre katrtat dhe te votoje per 8 te tjere? per cfare jane numurat, ne parlament? .. Ky Idiot duhet te denohet me burg, pasi ka manipuluar dhe konsumuar veper penale Haptas... Me gjeni ju lutem Zoterinj ambasadore, nje Ligj Kombetar dhe nderkombetar qe ta beje te ligjshem,,,votimin e djeshem,kur nje deputet fut e nxjerr kartat e kolegeve te tij per votim.. nga .. Vrima... e Partise te tij?? Kjo eshte KOMUNIZEM.. Z LU.. sepse. ne ate kohe cdo gje e vendos Partia ne pushtet.. dhe pavarsisht standarteve e ligjeve e di cdo gje KRYETARI DHE PARTIA.. KOMUNISTE... te gjithe ata qe mbeshtesin kete DIKTATURE QE PO LIND JANE PERGJEGJES... Standarti qe Prokurorja e re Filloi Punen HA ha.. Fitja me karta tju a fusim.... Turp.. Turp....

Redi 19/12/2017 07:50

Populli thot,-"shikoi surratin dhe veri tabiatin".shifni sa i shemtut eshte ky katunari i Librazhdit,dhe gjyko se c'far te mire mund te presesh nga ky shemtaraq.

lushingabarbullushi18/12/2017 19:32

Hajdut irdinier. Turp per ket popull.

lushingabarbullushi18/12/2017 19:31

Ta shofim a do te veoroj prokurorja e re per kete veper penale. Po kinezi do reagoj?

lomi18/12/2017 18:42

E po te vjedhe Ballja sy per sy ID?!!! Rilindje!

gramoz18/12/2017 17:27

Kur katunaret si ky taulant palla zbresin ne qytet, Atdheu eshte ne rrezik. Kur ky legen ofendon deputete me dinjitet nga radhet e opozites, harron se motra e tij ka qen mesimore ne librazhd.

Krist18/12/2017 15:53

PD dhe LSI duhet ta coje urgjentisht ne prokurori kete akuzemduka ja faktuar me foto,

Miri Berat18/12/2017 15:51

Opozita tani duhet te largohet nga ky parlament dhe mandatet duhet tjua dorezojne dy mbrojtesve te Rilindjes Donald Lu dhe z,Vllautin,nuk besoj se ka tjeter zgjidhje

ilir18/12/2017 15:15

mbaje mend kete dite 18.12.2017...do rishkruhet historai ne Shqiperi. 250M$, Gerdeci,21 Janari,Privatizimi i CEZ...erdhi koha qe njerzit e thjesht te hakmeren ndaj padrejtesive. Drejtesi deri ne fund

Ai18/12/2017 15:06

Edhe vete lindja e Balles, perben veper penale dhe askush s'e ka penguar deri me tani te ngjitet ne hierarkine shteterore ndersa ju thoni a do te ndiqet penalisht. Pastaj kush do e procedoje? Kryeprokurorja qe nuk pati as dinjitetin ta shtyje betimin per nje dite tjeter me te qete? Dhe se fundmi, a do kete force ta hetoje kryeprokurorja vjedhjen e votave per ta bere ate prokurore? Pak si shume e dyshimte kjo gje...

eri elbasan18/12/2017 14:55

ME TA FUT TI???????PUPUPU.....CUNI MAMIT

ilir18/12/2017 14:46

hahha lat nom

Shto koment