Juventusi bën detyrën ndaj Spezias, Kean e Di Maria i japin  fitoren ‘Zonjes’

Juventusi bën detyrën ndaj Spezias, Kean e Di Maria i japin fitoren ‘Zonjes’

20:02, 19/02/2023

Juventusi mposht ne transferte Spezian dhe registron fitoren e tretè radhazi ne

Serie A. Të besuarit e Max Allegrit triumfuan me rezultatin 2-0, ku Kean dhe Di Maria realizuan nga njè gol ne çdo pjese tè lojès.

Juventusi e nis mire takimin de jep shkendijat e para gë ne fillim. Bardhezinite iane kerkues dhe krioine disa mundesi qe fillimisht nuk finalizohen. Megjithate, ne minuten e 32-te eshtë Moise Kean qe nis festën per "Zone e Vieter" duke realizuar golin e pare te takimit. Nga ana tjeter,

Spezia provon tè reagoje me Eldor Shomurodov, por Perin tregohet i vemendshem dhe e mban portën e paprekur duke çuar ekipin ne dhomat e zhveshjes ne epersine e njè goli.

Në pjesen e dyte Spezia e nis me një rast te mire me Verden, por Perin eshte serish i vemendshëm. Juventusi shton ritmin dhe gjen golin e dyte me Angel

Di Maria. 2-0 dhe tashme Juventusi ka getèsine e nevojshme. Spezia provon tè rihapè takimim ne fundin e tij me Nikolaou gë provon me koke, por pa sukses.

Ne fund sfida mbyllet me fitoren e paster te Juventusit ge grumbullon tre pike te tjera te rendësishme dhe ngjitet në kuoten e 32 pikëve ne vendin e shtate.