Cole Palmer zgjidhet lojtari më i mirë i ri i sezonit në Premier League

Cole Palmer zgjidhet lojtari më i mirë i ri i sezonit në Premier League

20:46, 17/05/2024

 

Cole Palmer ka fituar çmimin e futbollistit të ri të vitit në Premier League.

Ylli i Chelsea-t, i lindur në vitin 2002, deri më tani ka shënuar 22 gola dhe ka dhuruar 10 asistime në 33 paraqitje në kampionat këtë sezon.

Duke marrë parasysh edhe kompeticionet e tjera, statistikat e tij shkojnë në 27 gola dhe 14 asistime në 47 paraqitje në total.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco