Gjimshiti fiton derbin e shqiptarëve, Atalanta zyrtarisht në Champions

Gjimshiti fiton derbin e shqiptarëve, Atalanta zyrtarisht në Champions

20:18, 18/05/2024

 

Me golat në pjesën e dytë nga De Ketelaere dhe Scamacca, Atalanta mundi Leçen dhe siguroi vendin e pestë në renditje që vlen një vend në Ligën e Kampionëve të ardhshëm.

Ylber Ramadani luajti 83 minuta për vendasit, ndërsa Medon Berisha 54 minuta. Kapiteni kuqezi Berat Gjimshiti u fut në lojë zi zëvendësues në minutën e 62-të për Atalantën.

Pas këtij suksesi Atalanta shkon me moral të lartë në finalen e Europa League, të mërkurën 22 maj kundër Bayer Leverkusen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco