Kupa e Shqipërisë për vajza/ Të shtunën në ‘Shtëpinë e Futbollit’ luhet finalja Partizani-Apolonia

Kupa e Shqipërisë për vajza/ Të shtunën në ‘Shtëpinë e Futbollit’ luhet finalja Partizani-Apolonia

12:10, 17/05/2024

Finalja e Kupës së Shqipërisë për vajza Partizani – Apolonia do të luhet të shtunën në “Shtëpinë e Futbollit” në orën 18:00.

Dy skuadrat më të mira të këtij edicioni do të përballen së bashku për trofeun e 15-të në histori të Kupës së Shqipërisë.

Apolonia siguroi finalen e Kupës së Shqipërisë pasi mundi Gramshin, teksa tani fieraket do të luajnë finalen e dytë të sezonit, pas asaj të “Final Four” ku u mundën nga Vllaznia.

Tani Apolonia do të synojë ta mbyllë sezonin me trofe.

Në anën tjetër Partizani mbërriti në finalen e Kupës së Shqipërisë pasi eliminoi Tiranën.

Vajzat e kuqe triumfuan edhe në finalen e vogël po ndaj Tiranës për vendin e tretë/katërt duke i rrëmbyer vajzave bardheblu vendin e tretë në renditje.

Tani vajzat e kuqe do të kërkojnë të kurorëzojnë sezonin e mirë me fitimin e Kupës së Shqipërisë.

Hyrja për tifozët në “Shtëpinë e Futbollit” për finalen e Kupës së Shqipërisë për vajza Partizani – Apolonia do të jetë falas.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco