Lajmi i fundit

Atentati ndaj Trump, reagon Berisha: Solidaritet të plotë timin dhe të PD për familjen e presidentit dhe republikanët

Java nisi me shi, por si pritet të jetë moti gjatë ditëve në vijim?

Java nisi me shi, por si pritet të jetë moti gjatë ditëve në vijim?

23:26, 25/09/2023
A+ Aa A-

Ditën e Martë dhe ditën të Mërkurë moti parashikohe të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime. Përgjatë relieveve malore në mesditës në jug të vendit vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët.

Ditën e Enjte dhe të Premte moti do të jetë me kthjellime dhe zhvillime të vranësirave në mesditë. Reshjet do të jenë prezente në juglindje të vendit me me intensitet të ulët e lokalisht mesatar përqëndruar përgjatë relieveve kodrinore-malore të vendit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s ndërsa përgjatë bregdetit era fiton shpejtësi 12-14m/s, kryesisht ditën e Hënë dhe të Martë. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë. /Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

 

 

Image

 


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco