Parashikimi i motit për ditën e premte, 2 dhjetor 2022

Parashikimi i motit për ditën e premte, 2 dhjetor 2022

21:50, 01/12/2022
A+ Aa A-

Për ditën e premte moti parashikohet fillimisht i vranët me intervale kthjellimesh të shkurtra.

Reshjet e shiut parashikohen të dobëta përgjatë vijës bregdetare. Prej orëve të mesditës kthjellime dhe vranësira.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje e lehtë e mesatare në bregdet. Valëzimi në dete i forcës 2 deri në 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zona malore 1 deri 9°C
në zona e ulëta 4 deri 16°C
në zona bregdetare 7 deri 16°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco