Lajmi i fundit

LIVE/ Foltorja e Mirditës, pritje madhështore për Sali Berishën

FOTO/ Moti i fundjavës me diell, por me temperatura të acarta

FOTO/ Moti i fundjavës me diell, por me temperatura të acarta

12:22, 14/01/2022
A+ Aa A-

Edhe të shtunën dhe të dielën, moti në vendin tonë do të jetë me diell.

Por temperaturat do të jenë shumë të ulëta.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për fundjavën:

Gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndikim të masave ajrore të qëndrueshme.

Përgjithësisht moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Ngricat e mëngjesit do të jenë të pranishme kryesisht në zonat malore.

Era do të fryjë të shtunën nga kuadrati i veriut dhe të dielën nga kuadrati i jugut përgjithësisht e lehtë e mesatare në pjesën bregdetare.

Valëzimi në det i forcës 2-4 ballë.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco