Reshjet e shiut do të përfshijnë gjithë vendin, borë në Alpe Fushë-Arrëz

Reshjet e shiut do të përfshijnë gjithë vendin, borë në Alpe

07:00, 04/12/2021
A+ Aa A-

Moti ditën e shtunë parashikohet me vranësira deri të dendura në orët e mesditës dhe më pas edhe alternime kthjellimesh.

Reshjet e shiut do të përfshijnë vendin me intensitet të ulët. Në pjesën veriperëndimore dhe jugperëndimore të vendit reshje shiu me intensitet deri mesatar.

Në Alpe reshje bore me intensitet të ulët. Në mbrëmje reshjet e borës do të prekin edhe lartësitë mbi 1000 metër në verilindje. Mjegull e mjegullinë në lugina.

Era jugperëndim -veriperëndim. me shpejtësi mesatare 2-10m/sek. Valëzimi i forcës 4.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco