Parashikimi i motit për ditën e mërkurë

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë

23:10, 30/11/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SHMU!

Ditën e mërkurë në vend parashikohet të qarkullojnë masa ajrore të ftohta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri në të dendura në orët e mbrëmjes. Gjatë mëngjesit dhe mbrëmjes prani e mjegullës e mjegullinës. Për shkak të temperaturave të ulëta në zonat malore e përgjatë akseve rrugore prani e akullit. Era do të fryjë nga veriperëndimi e juglindja mesatare e përgjatë bregdetit përkohësisht e vrullshme. Valëzimi i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore -4 deri 8°C në zona e ulëta 3 deri 16°C në zona bregdetare 4 deri 16°C

Ju urojmë një ditë të mbarë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco