FOTO/ Parashikimi i moti për fundjavën, bëhuni gati për bregdet

FOTO/ Parashikimi i moti për fundjavën, bëhuni gati për bregdet

14:01, 24/09/2021
A+ Aa A-

Fundjava do të jetë plot me diell dhe e ngrohtë, ndryshe nga ditët e javës që janë shoqëruar me reshje shiu.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për të shtunën dhe të dielën.

Moti i fundjavës:

Fundjava pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme.

Mot i kthjellët pritet të mbizotëroj në pjesën më të madhe të vendit.

Vranësirat parashikohen të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era parashikohet nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregdetare jugore pritet të fitoj shpejtësi deri në 10m/sek.

Temperaturat parashikohet të pësojnë rritje të lehtë në të dyja vlerat.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco