E hënë -  e martë, vranësi dhe shira

E hënë - e martë, vranësi dhe shira

07:00, 20/09/2021
A+ Aa A-

Gadishulli i Bballkanit po ndikohet nga qëndra me presion të ulët amtosferik e pozicionuar në veri të detit Adriatik duke kushtëzuar mot të paqëndrueshëm.

E hënë, 20 shtator 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në zonën jug-perëndimore në pjesën e parë të ditës. Era do të jetë me drejtim jug-perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat parashikohen.   

Temperaturat:

Zona malore     16/27°C
Zona e ulët         17/31°C
Zona bregdetare  19/28 °C

Kosova, e Hënë, dt 20 Shtator 2021

Moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu me stuhi. Era do të jetë me drejtim Lindje 10 m/sek. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 14°C në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 28°C .

E martë, 21 shtator 2021

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore ku nuk përjashtohet reshje shiu lokale. Era do të jetë me drejtim Jug me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.   

Temperaturat:

Zona malore     13/25°C
Zona e ulët         14/29°C
Zona bregdetare  18/28 °C/ Sipas RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco