Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

23:19, 16/09/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SHMU!

Këto ditë po i ngjajnë vertetë një dite vere. Po kështu edhe ditën e premte moti do të jetë me vranësira e kthjellime. Gjatë orëve të pasdites vranësirat në veriperëndim e veri të vendit do të pasohen nga reshje shiu.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e mesatare në bregdet. Në mbrëmje përgjatë brigjeve të Jonit era do të jetë dhe e vrullshme duke u pasuar me valëzim të forcës 3.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 13°C deri në 29°C

zonat e ulëta 18°C deri në 33°C

zonat bregdetare 20°C deri në 31°C

Ju urojmë një pasdite të mbarë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco