Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

23:03, 22/07/2021
A+ Aa A-

Mot i kthjellët ka përfshirë vendin dhe kështu do të jetë edhe ditën e premte. Vranësira kalimtare parashikohen në mesditë përgjatë zonave malore.

Era do të fryjë nga veriperëndimi e verilindja e lehtë dhe mesatare në orët e mesditës kryesisht përgjatë bregdetit duke sjellë dhe shtim të dallgëzimit në forcën 4

Temperaturat nuk do të pësojnë luhatje të forta. Më konkretisht në:

zonat malore 14°C deri në 30°C

zonat e ulëta 20°C deri në 34°C

zonat bregdetare 21°C deri në 33°C

Ditë të mbarë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco