Lajmi i fundit

'Çim Peka LIVE'/ 'Rikthimi' i Berishës dhe e ardhmja e PD

Tërmet pranë kufirit shqiptar, ja sa ballë ishte

Tërmet pranë kufirit shqiptar, ja sa ballë ishte

21:09, 22/07/2021
A+ Aa A-

Një tërmet me madhësi 4.3 të shkallës Rihter ndodhi në orën 19.49  në prefekturën e Janinës.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte 25 kilometra në veriperëndim të Janinës dhe thellësia e tij fokale ishte 10 kilometra.  

Vendi ynë fqinj është tronditur nga disa tërmete gjatë orëve të fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco