Lajmi i fundit

Çim Peka Live/ Kurti vs Vuçiç, kush triumfoi?

VIDEO/ Pamje të rënda, qytetari tërheq zvarrë qenin në mes të qytetit të Kamzës

VIDEO/ Pamje të rënda, qytetari tërheq zvarrë qenin në mes të qytetit të Kamzës

14:15, 10/06/2021
A+ Aa A-

Duket se keqtrajtimi i kafshëve në Shqipëri nuk di të ndalur.

Video të shumta janë publikuar kohët e fundit, ku tregohet keqtrajtimi deri në ngordhje i kafshëve, nga dora e njeriut.

Këtë herë, videoja e radhës vjen nga qyteti i Kamzës.

Në videon e publikuar nga JOQ Albania shikohet qartë një qytetar teksa tërheq zvarrë në mënyrë makabre një qen të lidhur me litar.

Nuk dihet se si ka përfunduar qeni, por nga sjellja agresive dhe makabre e qytetarit, mundet edhe të jetë rasti i një tjetër viktime katër-putroshe, nga duart e njeriut.

Kujtojmë se deri më tani, vetëm për vitin 2021 janë raportuar dhjetëra raste të abuzimit me kafshët, gjë e cila duket se është kthyer në një 'zakon' , kur ndërkohë nuk ka asnjë masë nga autoritetet në lidhje me rastet në fjalë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Korcari10/06/2021 19:30

Na.mbyten.sente e rygeve.po.kafshojn.njierezit

Dori 10/06/2021 14:21

Te vraft zoti po ti je na kafsh se ai qen qe po terhek po a e din sa te mallkon kafsha se nuk ka goj te ankohet o injorant o leckaman po ku je oer tiran ti o vaj medet per kte milet te me falin shumica e njerze po me dhem shpirti kur e shof kur ska shtet kshu do jet kjo hata

Shto koment

Denonco