Lajmi i fundit

LIVE/ Ish-kryeministri Sali Berisha në konferencë për mediat në hotel Rogner

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e enjte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e enjte

23:13, 09/06/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SHMU!

Dita e enjte do të vijojë të mbetet në qarkullimin e masave ajrore të paqendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në oret e mesditës të cilat do të pasohen nga reshje shiu në  jug, qendër dhe  zonat malore në veri dhe lindje te territorit. Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu e breshëri. Era do të fryjë nga veriperëndimi 1-8m/s, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore          12°C deri në 25°C

zonat e ulëta          17°C deri në 30°C

zonat bregdetare    15°C deri në 28°C

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco