Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e premte

23:15, 13/05/2021
A+ Aa A-

Përshëndetje nga SH.M.U!

Dita e premte do të karakterizohet nga mot i paqendrueshëm. Përgjithësisht në qendër e veri do të mbizotërojnë vranësirat e ndërsa në jug dhe kthjellime. Reshjet e shiut do të jenë të karakterit të shtrëngatave lokalisht dhe me rrufe në veriperëndim. Duke ditur që jemi në stinën e pranverës reshjet kanë karakteristikë të nisin në orët me temperatura në rritje dhe përfundimi i tyre vjen i menjëhershëm. Era do të mbizotërojë nga kuadrati i jugut e lehtë e përkohësisht mesatare. Valëzimi i forcës 3 ballë. 

Ju urojmë pasdite të bukur!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco