FOTO/ Lajme të këqija nga moti, ja si do të jetë java që vjen

FOTO/ Lajme të këqija nga moti, ja si do të jetë java që vjen

21:13, 18/04/2021
A+ Aa A-

Po ju njohim me parashikimin e motit sa i përket javës që presim përpara!

Gjatë stinës së pranverës janë të njohura ditët me diell, por gjithashtu edhe ditët apo javë të caktuara me reshje shiu, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Edhe kjo javë që presim përpara, duke nisur që nga dita e Hënë deri të Premten, ditët duket se do ‘kopjojnë’ njëra-tjetrën.

Moti do të jetë kryesisht i vranët dhe shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar.

Reshjet do të shtrihen në të gjithë territorin dhe do të jenë kryesisht në formën e shtrëngatave si dhe stuhive afatshkurtër.

Megjithatë nuk do të mungojnë orët me diell dhe përçarje të vranësirave më së shumti në orët e mesditës.Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco