Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e mërkurë

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e mërkurë

23:13, 13/04/2021
A+ Aa A-

Për ditën e mërkurë  vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme, te cilat do të sjellin mot kryesisht të vranët dhe intervale me diell kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe ultësirës perëndimore. Deri në orët e mëngjesit reshje shiu me intensitet mesatar në pjesën më të madhe të vendit, më pas reshjet e shiut humbasin intensitet dhe territor duke mbetur prezente të herëpashershme.

Era ka nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-10m/sek në tokë ndërsa përgjatë vijës bregdetare erë e fortë deri në 20m/sek, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 3 deri në 13ºC  

zonat e ulëta 4 deri në 15ºC  

zonat bregdetare 5 deri në 16ºC

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco