FOTO/ Ky është moti për të shtunën dhe të dielën

FOTO/ Ky është moti për të shtunën dhe të dielën

14:47, 09/04/2021
A+ Aa A-

Për të gjithë të apasionuarit e udhëtimeve lajme të mira vijnë nga moti sa i përket kësaj fundjave.

Të ndikuar nga kushte të qëndrueshme atmosferike, moti këtë fundjavë do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin por nuk do të mungojnë vranësirat e pakta kalimtare, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Vranësirat do të jenë kryesisht në orët e mesditës dhe më të theksuara në relievet malore.

Sa i përket temperaturave ato do të pësojnë rritje graduale në të dyja vlerat por në ato të mëngjesit mbeten ende të freskëta.

Era këtë fundjave do të fryjë e lehtë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare hera-herës me shpejtësi deri në 8-10m/s.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco