Sot ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja/ Ja si do të devijohet trafiku

Sot ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja/ Ja si do të devijohet trafiku

13:06, 24/10/2020
A+ Aa A-

Nga sot do të ndalohet qarkullimi i makinave tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë.

Shkak janë punimet për ndërtimin e Unazës së Madhe tek zona e Astirit.

Në një konferencë të përbashkët ndërmjet ARRSH-së dhe Policisë së Shtetit u bë me dije se kalimi do të jetë i mundur vetëm për ambulancat, ndërsa iu kërkohet drejtuesve të mjeteve të zgjedhin akse të tjera për kalimin e tyre.

“Plani është dinamik me ecjen e punimeve. Në rrugë do kenë akses vetëm abulancat. Lutemi drejtuesve që vijnë nga Jugu i vendit të zgjedhin për kalim aksin Tiranë-Elbasan, kurse ata që vijnë nga Kavaja të përdorin aksin nga Ndroqi”,- tha përfaqësuesi i policisë.

Situata mësohet se do të jetë e përkohshme, ndërra paraprakisht thuhet se do të zgjasë 3 apo 4 muaj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco