Dita nis me mjegull, pasohet nga shira lokalë Bovillë, Tiranë, tetor 2020

Dita nis me mjegull, pasohet nga shira lokalë

07:13, 01/10/2020

E enjte 1 tetor 2020: Moti do të mbetet me kthjellime dhe mjegull në orët e para të mëngjesit,  vranësirat do të shtohen në mesditë duke u pasuar nga reshje shiu lokale në juglindje dhe zonën qëndore.

Era do të jetë me drejtm Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet.Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/21°C

Zonat e ulëta  13/25°C

Zonat bregdetare 17/25°C

E Enjte dt 01 Tetor 2020

Kosova: Për ditën e enjte, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare.Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 7°C në mëngjes, ndërsa vlerat maksimale do të luhaten 18°C-22C° gradë Celcius.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco