Shefi i klinikës në QSUT transportohet me urgjencë në Turqi, shoqërohet nga Pipero

Shefi i klinikës në QSUT transportohet me urgjencë në Turqi, shoqërohet nga Pipero

23:08, 23/09/2020

Besim Boçi, shefi i ORL në spitalin francez në QSUT, është dërguar me urgjencë për në Turqi këtë mbrëmje.

Boçi rezultoi pozitiv me koronavirus, por gjendja e tij u përkeqësua ndjeshëm.

Për këtë arsye u pa e arsyeshme dërgimi i tij me urgjencë jashtë vendit.

Shefi i ORL-së është shoqëruar nga mjeku infeksionist Pëllumb Pipero.

Mbetet ende e paqartë se si Boçi është infektuar dhe prej sa ditësh vuante nga sëmundja.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari23/09/2020 23:43

NE GOP TE S'EMES SHKOFSHI TE GJITHE O GJAKPIRESA!! INSHALLAH E MERR EDHE PLEHREN PIPERI ME VETE!! PO PSE NUK COHEN TE GJITHE TE SEMURET ME URGJENCE DREJT TURQISE POR VETEM GJAKEPIRESIT, PLEHRAT DHE MASKARENJTE E SHTETIT DHE QEVERISE!!!??? APO JANE POPULL I THJESHT ATA DHE NUK PJERDH ASKUSH PER JETET E TYRE??? U ZENTE HAKU I POPULLIT!! UA MARRSHIN SHPIRTIN NE MENYREN ME TE TMERRSHME!!!

Pellumb Pipero23/09/2020 23:36

Me vjen vertet keq qe media shume serioze, dhe mjaft te vleresuara e ndjekura nga publiku, publikojne lajme te pa verteta dhe te pa konfirmuara! Eshte e vertete qe Dr Besim Boci eshte semure me Covid 19 dhe per shkak te situates serioze u mendua e arsyeshme te shkonte per kurim ne Turqi, dhe eshte po kaq e pa vertete qe une, Prof Pipero, e kam shoqeruar ate! Do ta kisha pasur privilegj ta shoqeroja nese do ishte e nevojshme, sikunder mund te shoqeroj cdo pacient tjeter ne nevoje, por lajmi i publikuar nga media juaj nuk eshte i vertete! Falemnderit.

Shto koment

Denonco