Parashikimi/ Si do të jetë moti për ditën e enjte

Parashikimi/ Si do të jetë moti për ditën e enjte

23:21, 12/08/2020

Përshëndetje nga SH.M.U!

Dita e Enjte do të jetë me mot të kthjellët përgjatë vijës bregdetare dhe vranësira në zhvillim përgjatë Ultësirës Perëndimore dhe zonave malore. Në mesditë reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga Veriperëndimi-Verilindja 1-8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton intensitet deri në 10m/s.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 17°C deri në 33°C

zonat e ulëta 20°C deri në 36°C

zonat bregdetare 19°C deri në 35°C

Ju urojmë të kaloni një pasdite të mbarë!

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco