Parashikimi i motit për sot dhe nesër, 7 - 8 korrik 2020 Lekbibaj, Tropojë, korrik 2020

Parashikimi i motit për sot dhe nesër, 7 - 8 korrik 2020

07:09, 07/07/2020
Gadishulli i Ballkanit po vijon të jetë në influencën e rrymave ajrore më të freskëta të cilat do të kushtëzojnë mot pjesërisht të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E martë dt 7 korrik 2020

E martë dt 7 korrik 2020 moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit ndërsa në zonat malore do të jetë vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu  dhe stuhi. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale deri në 15m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  18/29°C

Zonat e ulëta  20/35°C

Zonat bregdetare 22/33°C

E martë dt 7 korrik 2020

Kosova për ditën e martë dt 7 korrik 2020 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 14°C në mëngjes, ndërsa mesdita deri në 25°C gradë Celcius.

E mërkurë dt 8 korrik 2020

E mërkurë dt 8 korrik 2020 moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit ndërsa në zonat malore do të ketë prani të vranësira deri mesatare. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  14/25°C

Zonat e ulëta  16/33°C

Zonat bregdetare 18/31°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco