Reshje në disa qarqe dhe temperatura që vetëm ngrihen/ Surprizat e motit për nesër

Reshje në disa qarqe dhe temperatura që vetëm ngrihen/ Surprizat e motit për nesër

23:26, 25/02/2020

E mërkurë, 26 Shkurt 2020. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e mërkurë, dt.26) priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarkun e Shkodrës, ndërsa në qarqet Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Vlorë priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare të shoqëruara me shtrëngata.

Në qarqet e tjera reshjet do të jenë të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt.26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 17 °C

në vendet e ulëta: 7 / 19 °C

në vendet malore: 4 / 14 °C

ERA

Nesër (e mërkurë, dt.26) era pritet të fryjë e mesatare deri e fortë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco