FOTO/ Parashikimi, ja si do të jetë moti të mërkurën

FOTO/ Parashikimi, ja si do të jetë moti të mërkurën

23:37, 29/10/2019

Si do të jetë moti për ditën e mërkurë?

Temperaturat do të ulen, ndërsa nuk do të ketë reshje shiu.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka përgatitur motin për 24 orët e ardhshme.

Reshjet

Të mërkurën nuk priten reshje në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Image

Temperaturat

Të mërkurën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 23 °C

në vendet e ulëta: 11 / 22 °C

në vendet malore: 6 / 18 °C

Era

Të mërkurën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco