Si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme/ Ky është parashikimi i Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

Si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme/ Ky është parashikimi i Shërbimi Meteorologjik Ushtarak

22:09, 13/10/2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak publikon parashikimin e motit për pesë ditët e ardhmshme.

Siç shihet edhe në foton e mëposhtme, moti do të jetë me diell e vranësira kalimtare.

Postimi i SHMU:

Sapo u mbyll java me një ditë të bukur vjeshte. E njëjta situatë, do të jetë prezente gjatë pesë ditëve të ardhshme.

Përgjithësisht, moti do të jetë me diell e vranësira kalimtare. Ashtu si dhe në këto ditë që kaluam, karakteristike në orët e vona të mbrëmjes dhe në mëngjes do të jetë mjegulla e dendur përgjatë luginave të lumenjve dhe në bregdet.

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e veriperëndimi.

Në vlerat termike, parashikohen rënie të lehta graduale, si në tabelë.

Ju urojmë një të diel të bukur në vijim!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco