Gjyqtarja që i dogjën makinën mbrëmjen e kaluar dhuroi zemrën e djalit që vdiq në aksident

Gjyqtarja që i dogjën makinën mbrëmjen e kaluar dhuroi zemrën e djalit që vdiq në aksident

14:36, 07/10/2019

Mbrëmjen e kaluar dy makina janë djegur në Tiranë në zonën Vasil Shanto.

Dy makinat ‘Golf 6’ dhe një ‘Pasat’, mësohet se i përkasin avokatit Loren Liço, djali i gjyqtares se Gjykates Tirane, Arjana Liço.

Po gjyqtarja Arjana Liço nuk është e panjohur për publikun shqiptar.

Në vitin 2004, gjyqtarja bëri një gjest i cili pati shumë impakt në opinionin publik dhe dha një mesazh mjaft të fortë për të gjithë prindërit që gjenden fatkeqësisht në pozicion kaq të vështirë, përballë humbjes së fëmijës.

Djali i saj Erjon Liço vdiq pas një aksidenti me motor, më 1 gusht 2004.

Ai u përplas nga një kamion, shoferi i te cilit e braktisi në rrugë.

Gjyqtarja mori një vendim të rëndësishëm pas kësaj, dhuroi zemrën e të birit duke bërë që një person të mbetej në jetë.

’Fala zemrën e tim birit. Jam e lumtur që jeton’ pati deklaruar atëherë gjyqtarja Arjana Liço.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco