E hënë, rënie temperaturash dhe reshje shiu në mesditë Gërmenj&Shelegur (Kolonjë), shtator 2019

E hënë, rënie temperaturash dhe reshje shiu në mesditë

07:02, 30/09/2019
A+ Aa A-
30 shtator 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje të pakta shiu në mesditë në zonën veriperëndimore. Era do të jetë me drejtim jugperëndim  (SW) me shpejtësi maksimale 7 -8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3  me lartësi vale 0,5- 1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore 12/26°C 

Zonat e  ulëta    14/28°C

Zonat  bregdetare  17/28°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco