Parashikimi/ Ja çfarë ndodh me motin ditën e nesërme

Parashikimi/ Ja çfarë ndodh me motin ditën e nesërme

16:22, 10/09/2019

Dita e mërkurë do të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh.

Reshjet e shiut do të prekin fillimisht pjesën jugore për tu shtrirë në orët e mesditës dhe pasdites në pjesën më të madhe të territorit.

Reshjet e shiut do te jenë të herëpashershme, përgjatë relieveve malore reshjet do të jenë edhe në formën e shtrëngatave të karakterit lokale.

Më poshtë keni edhe parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut 1-10m/s.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 14°C deri në 27°C

zonat e ulëta 16°C deri në 30°C

zonat bregdetare 20°C deri në 29°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco