Moti për nesër/ Temperatura të larta dhe reshje shiu në disa qarqe

Moti për nesër/ Temperatura të larta dhe reshje shiu në disa qarqe

23:36, 24/08/2019

Parashikimi sipas IGJEUM, e dielë 25 gusht 2019

RESHJET

Nesër (e diel, dt.25) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Elbasan dhe Fier, ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt.25) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 33 °C

në vendet e ulëta: 23 / 37 °C

 në vendet malore: 15 / 30 °C.

ERA

Nesër (e diel, dt.25) era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco