Mirupafshim të nxehtit ekstrem? Ulje drastike e temperaturave

Mirupafshim të nxehtit ekstrem? Ulje drastike e temperaturave

23:32, 14/08/2019

E enjte, 15 gusht 2019

Parashikimi sipas IGJEUM:

RESHJET

Nesër (e enjte, dt.15) priten reshje te dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë në orët e mesditës dhe pasdites (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në qarqet Shkodër dhe Kukës ato do të shoqërohen me rrebeshe afatshkurtra.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte, dt.15) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 29 °C

në vendet e ulëta: 21/ 29 °C

në vendet malore: 14 / 27 °C.

ERA

Nesër (e enjte, dt.15) era do të fryjë e lehtë deri mesatare në gjithë territorin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco