Çfarë rezervon moti për ditën e nesërme? Ja parashikimi i IGJEUM

Çfarë rezervon moti për ditën e nesërme? Ja parashikimi i IGJEUM

23:43, 28/06/2019

RESHJET

Nesër (e shtunë dt.29) priten reshje lokale të dobëta në disa qarqe të vendit (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara, të ketë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Qendër dhe në Jug të vendit sot pasdite.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë dt.29) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 25 / 36 °C

në vendet e ulëta: 24 / 38 °C

në vendet malore: 15 / 28 °C

ERA

Nesër (e shtunë dt.29) era pritet të fryjë mesatare deri e fortë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco