SHMU tregon sa do të venë temperaturat këtë të shtunë e të diel

SHMU tregon sa do të venë temperaturat këtë të shtunë e të diel

14:52, 28/06/2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njoftoi sot se edhe pse Europa është përfshirë nga një valë ekstreme të nxehti, kjo valë nuk ka depërtuar mbi vendin tonë.

Territori ka qenë në një zonë të ndërmjetme mdis një qendre të presionit të ulët e pozicionuar në Lindje të Ballkanit dhe një qendre të presionit të lartë të pozicionuar në pjesën Perëndimore të Europës.

Kjo zonë e ndërmjetme ka frenuar depërtimin e këtyre masave ajrore të nxehta mbi vendin tone, duke sjellë erë veriore hera-herës e vrullshme kryesisht në Veri e qendër të vendit.

Fundjava do të na rezervojë mot të qendrueshëm dhe një rënie të temperaturave si ditën e shtunë dhe ditën e diel ku termometri nuk pritet ti kalojë 35°C në zonat e ulëta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz28/06/2019 15:28

Bojini mutin Edverit! Te dielen te gjith ne plazh! Lejeni Edverin dhe ridhjerjen vetem ne votime, vriteni friken, mendoni vetem nje gje, ai hale dhe ridhjerja nuk i heq dot te gjith nga puna! Ai llum i llumit nuk i burgos dot te gjith shqiptaret! Lereni vetem qenefin ne çmendurin e tij! Mos u boni shkaktare per rikthimin e diktatures!

Shto koment

Denonco