Gati për plazh?/ Ja çfarë rezervon moti për nesër

Gati për plazh?/ Ja çfarë rezervon moti për nesër

23:34, 22/06/2019

RESHJET

Nesër (e diel dt.23), në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre, gjatë pasdites së sotme.

Kjo mundësi do të vazhdojë që të jetë në rënie.

TEMPERATURAT

Nesër (e diel dt.23) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 31 °C

në vendet e ulëta: 21 / 33 °C

në vendet malore: 16 / 28 °C

ERA

Nesër (e diel dt.23) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco