Sot dita e parë e qershorit por ..., ja çfarë rezervon moti orët në vazhdim

Sot dita e parë e qershorit por ..., ja çfarë rezervon moti orët në vazhdim

08:15, 01/06/2019

RESHJET

Sot (e shtunë dt.01) priten reshje të dobëta.

Ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Sot (e shtunë dt.01) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 20 °C

në vendet e ulëta: 12 / 23 °C

në vendet malore: 8/ 19 °C

ERA 

Sot (e shtunë dt.01) era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet per momente te shkurtra deri e fortë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco