Parashikimi i motit për të enjten, 21 mars 2019 Rehovë, Korçë, mars 2019

Parashikimi i motit për të enjten, 21 mars 2019

07:10, 21/03/2019

Sot  moti do të  jetë me  kthjelliem dhe vranësira mesatare  në zonën lindore. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15  m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten pa ndryshime të ndjeshme në zonën perëndimore dhe rënie në zonat malore.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore        4/18°C 
Zonat e  ulëta         6/23°C
Zonat  bregdetare   9/22°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco