Parashikimi i motit, 6 mars 2019 Flamingo në Karavasta, mars 2019

Parashikimi i motit, 6 mars 2019

07:21, 06/03/2019

Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,5 –2,5 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje të mëtejshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         2/19°C 
Zonat e  ulëta          4/22°C
Zonat  bregdetare   8/20°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco