Përdhunimi i 13-vjeçares, Lleshi: Djemtë s’e dinin që po kryenin vepër penale

Përdhunimi i 13-vjeçares, Lleshi: Djemtë s’e dinin që po kryenin vepër penale

17:17, 06/02/2019

Rasti i rëndë i përdhunimit nga 8 djem minoren të një 13-vjeçareje në Kavajë, duke përdorur një video të saj si një mjet shantazhi, ka tronditur opinion shqiptar.

Rasti i 13-vjeçares dhe trajtimi i saj ka qenë tema e mbrëmjes së kësaj të marte në ‘Top Show’.

Në studion e ‘Top Show’, kryetarja e Agjensisë Shtetërore për të Drejtat dhe Mbrojtjen e Fëmijës, Alma Tandili Lleshi, ajo ka bërë me dije se familja dhe vajza janë në marrë në trajtim nga Agjensia, si dhe është kërkuar ngritja e ngjarjes në nivel ekspertësh.

‘Flasim për fëmijë që ndjehen të cënuar. Është prekur dinjiteti i fëmijëve të gjithë shkollës’. shprehet Alma Tandili Lleshi.

Por sipas saj çështja është akoma edhe më komplekse.

‘Çështja është kaq komplekse sa fëmijët tani po e kuptojnë që kanë bërë një vepër penale. Sepse deri tani ata e konsideronin këtë si një lojë’, u shpreh ajo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku07/02/2019 03:44

Deri në çfarë niveli do e katandisë vendin kjo shkërdhatë "rilindje" me militantë injorantë dhe të poshtër e pa pikë morali në krye të çdo institucioni shtetëror? Të zgjohemi o popull se po na rikthejnë në epokën mesjetare të sundimit komunist. Në tërë botën rilindja ishte dalja nga errësira e mesjetës, në Shqipëri "rilindja" po realizon kthimin në mesjetën feudale të "pashait" EDrama.

agush06/02/2019 17:37

Po cfare eshte kjo loje me shkerdhyerje mor ju dalte plasja. Nuk e dinin keta qe e kane pornon ne xhep me telefonat. Nuk dinim gje ne qe ne vend te makinave te lodres luanim me tulla te bera si makina dhe qe ne oren 10 mbylleshin programet e TVSH-se, se kanal tjeter nuk kishte. Kontrollojuni njehere telefonat per adresat qe kane hapur keta femije shkerdhyesa se mbase gjeni ndonje dyzine me faqe porno. CIPEPLASUR, qe justifikoni vetem rrogat tuaja, pa ju dridhur qerpiku thoni qe nuk kane ditur. Po psikologet ne shkolla nuk kane per detyre te flasin me femijet, qe te kuptojne ku jane deshirat e tyre dhe manite e fhsehura???? ROPT MU NE AGJENCI SHTETERORE!

Shto koment

Denonco